Backlink İçin Misafir Yazarlık

Backlink İçin Misafir Yazarlık, misafir yazarlık nedir, misafir yazar, misafir yazarlık yapabileceğiniz siteler

MisafirYazarSEO çalışmalarının vazgeçilmez unsuru olan backlink için misafir yazarlık oldukça iyi ve kullanılabilir bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Backlink Nedir başlığı altında hazırladığımız makaleyi okuyarak konuya daha aşina bir giriş yapma fırsatı elde edebilirsiniz.

Birçok kişi ve blog sahibi bu konuya sıcak bakmasa da misafir yazarlık açısından dışarıya açık olan web sitesi ve bloglar bulunmaktadır.

Peki, nedir bu misafir yazarlık meselesi diyenler için bu konuya da biraz açıklık getirelim. Misafir yazarlık, bir web sayfasında misafir olarak içeriğine uygun veya izin verilen bir konuda yazı yazmaktan ibaret bir eylemdir. Bu yazı içinde veya dipnotunda web sayfanızın ya da sosyal medya hesaplarınızın linkini eklemenize olanak sağlayan bu sistemden hem misafir yazar hem de site sahibi karşılıklı olarak fayda sağlar.

Site sahibi, sitesine içerik eklenmesini sağladığı bu yöntem ile sitesinin içeriğini geliştirme ve çeşitlendirme şansına sahip olur. Çünkü bu sayede hiç ilgi alanına girmeyen konularda da içeriğe sahip olma fırsatı elde etmiş olur.

Misafir yazar da pagerank değeri yüksek olan bir sitede yayınlanan yazısından kendi sitesine veya sosyal medya hesabına kaliteli ve uygun kelime çıkışlı link elde etmiş olur.

Site sahipleri açısından bazı mahzurları bulunsa da yazarlar açısından oldukça yararlı olan bu uygulamayı yapan sitelerden de söz etmekte yarar var. Biz pagerank değerlerini buraya yazmayı uygun bulmasak da siz küçük bir araştırma ile bu sitelerin pagerank değerleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pagerank değeri daha yüksek ve sitenizin konusuna daha yakın olan bir siteden alacağınız backlink ile SEO açısından önemli bir kazanım elde etmiş olursunuz. Yapmanız gereken her site için farklı koşulları bulunan misafir yazarlık bölümündeki açıklamaları dikkatlice okumak ve buna uygun hazırlayacağınız makaleleri ilgilisine ulaştırmak olacaktır.

Bu sayede hem kendinizi tanıtma fırsatı elde eder, backlink ve ziyaretçi kazanırsınız hem de SEO açısından önemli bir iş yapmış olursunuz.

http://guraykirici.com/,http://bloghocam.blogspot.com/, http://www.liderliktakvimi.com/, http://www.ibrahimfirat.net/, http://www.omactivities.com/, http://www.sosyalmedyakafe.com/, http://turkiyemodayazarlari.blogspot.com.tr/ adresleri üzerinden misafir yazarlık için başvurularınızı yapabilir bu adresleri çeşitlendirmek için internette küçük çaplı bir araştırmaya imza atabilirsiniz. BURAYA tıklayarak misafir yazarlık arama sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

İçlerinde 4-5 pagerank değerine sahip blogların olduğu düşünülürse buradan edineceğiniz backlink değerinin de ne olduğunu daha iyi ifade etmiş oluruz.

SEO için kaliteli backlink, backlink için misafir yazarlık formülünü ortaya atmak pek de yabana atılacak bir teori olmayacaktır.

Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz misafir yazarlık konusuna açık siteler varsa aşağıdaki formu kullanarak iletebilirsiniz.

[sc name="paylasbuton"]

BU KONULARA DA GÖZ ATINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.