Siteye Twitter Butonu Eklemek

Siteye Twitter butonu eklemek, sayfaya Twitter paylaş butonu eklemek, sayfaya Twitter takip et butonu eklemek

TwitterLogoSiteye Twitter butonu eklemek sosyal medyanın vazgeçilmez bir noktaya geldiği günümüzde SEO açısından da oldukça önemli bir unsurdur. Çünkü yazdığınız yazılar ne kadar çok kişi tarafından paylaşılırsa o denli yüksek getirisi olacak ve sosyal backlink elde edilmiş olacaktır.

Backlink Nedir başlıklı yazımızı okuyarak backlink ile ilgili temel bilgileri edinebilirsiniz.

Twitter için bir siteye iki ayrı buton eklemek mümkündür ve bize sorarsanız yararlıdır. Bunlardan birincisi “Twitter Takip Et Butonu” ikincisi de “Twitter’da Paylaş” butonudur.

Her iki butonu da aynı sayfadan seçenekli olarak oluşturabilir ve elde ettiğiniz kodu aşağıda tarif ettiğimiz şekilde sitenize ekleyebilirisiniz.

Öncelikle BURAYA tıklayarak Twitter butonu oluşturacağınız sayfaya ulaşmalısınız. Ardından açılan sayfada “Bağlantı Paylaş” yazan seçeneği tıklayın ve hemen aşağıda açılan pencerelerde istenen bilgileri isteğiniz doğrultusunda doldurun. Bu alanın sağında yer alan kod bölümünde oluşan kodu kopyalayarak alın ve sayfanızda yazı alanının üst veya alt bölümünde uygun bir yere ekleyerek yazılarınızı beğenenlerin Twitter hesaplarında bunu paylaşabilmelerini sağlayın. Aşağıdaki örnek resimde kırmızı daire içerisindeki alanlarda sözü edilen işlem adımlarının hangileri olduğu işaretlenmiştir.

Twitter Butonu Ekleme

Twitter Butonu Ekleme

İkinci butonu yani “Twitter Takip Et Butonu” yapmak için de aynı şekilde sayfanın ikinci sırasındaki seçeneği tıklamanız ve yine aşağıda açılan kutucukları gerektiği şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu işlem için Twitter hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekecektir buna dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde butonu doğru şekilde oluşturma şansı bulamayabilirsiniz. Bu kodu da sayfanızda uygun bir yere yerleştirerek kullanabilirsiniz.

Bu işlemler ile ziyaretçilerinizin sizi Twitter’da takip etmesini sağlayacak “Twitter Takip Et Butonu”nu ve ayrıca beğendikleri içeriklerinizi kendi hesaplarında paylaşarak takipçilerine ulaştırmalarını sağlayacak “Twitter’da Paylaş” butonunu oluşturmuş olacaksınız.

WordPress kullanıcılarına bu kodları yerleştirecekleri yer ile ilgili küçük bir tüyo verelim ve yine inisiyatifi onlara bırakalım. Paylaş butonunu tekil yazı (single.php) dosyasında içeriğin başı veya sonuna koyabilirsiniz. Takip et butonunu ise Görünüm-Bileşenler-Metin ekleyerek widget alanına ekleyebilirsiniz.

Unutmayınız ki sizin içerikleriniz başkaları tarafından ne kadar çok paylaşılırsa backlink açısından o kadar fazla kazanım elde etmiş olursunuz. Bu nedenle siteye Twitter butonu eklemek son derece önemlidir.

[sc name="paylasbuton"]

Siteye Twitter Butonu Eklemek” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.