Siteye Google Plus Badge Eklemek

Google Plus Siteye nasıl eklenir, siteyeGoogle Plus Badge eklemek

Google Plus Facebook, İnstagram veya Twitter gibi bir mecra değil gibi görünse de Google’dan habersiz adım atamaz hale gelmiş olmamız dolayısıyla son derece önemli bir sosyal medya platformu konumuna geldi. Bu nedenle bir Google Plus hesabı oluşturmak ve bunu siteniz aracılığıyla paylaşmak daha fazla kişiye ulaşmanız için artık çok önemli.

Google Plus Badge

Bu yazı ile sizlere Google Plus Badge oluşturma ve siteye ekleme ile ilgili bilgiler vereceğiz. İşe önce bir Google Plus hesabı oluşturarak başlayabilirsiniz.

Bunun ardından BURAYI tıklayarak gideceğiniz sayfada yapacağınız seçimler sonucunda oluşan badge’yi görecek ve dilediğiniz şekilde değiştirme imkanı ile nihai şeklini vereceksiniz. Bunun ardından elde edilen kod muhtemelen aşağıdaki şekilde iki parça halinde olacak. İki parça halindeki kodlardan birisini header.php dosyanızın içerisine diğerini de badge’yi göstermek istediğiniz alana eklemeniz halinde sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamış olacaksınız.

<!– Bu etiketi head bölümüne veya kapanış body etiketinin hemen önüne ekleyin. –>

<script src=”https://apis.google.com/js/platform.js” async defer>

{lang: ‘tr’}

</script>

<!– Bu etiketi, widget adlı widget’ın oluşturulmasını istediğiniz yere ekleyin. –>

<div class=”g-person” data-href=”//plus.google.com/u/0/11234567891234567899″ data-rel=”author”></div>

Eğer WordPress kullanıyorsanız Görünüm >Bileşenler >Metin Ekle adımlarını izleyerek etiketi yapıştırmanız halinde sayfanızın widget alanında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

[sc name="paylasbuton"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.