Siteye Facebook Butonu Eklemek

Siteye Facebook Butonu Eklemek, Siteye Facebook Like Box Eklemek, Siteye Facebook Beğen Butonu eklemek, Siteye Facebook Paylaş Butonu Eklemek, Like Box Like Button Share Button eklemek

FacebookSiteye Facebook Butonu Eklemek sosyal medyanın hayatımıza bu denli girdiği bir ortamda kaçınılmaz olarak hayati bir öneme sahip olmuştur. Maksadın olabildiğince çok sayıda kişiye ulaşmak olduğu web yayıncılığında sosyal medyanın kullanılmaması düşünülemez.

Bu manada en çok kullanılan ve yediden yetmişe herkesin kullanmakta olduğu Facebook biçilmiş kaftan gibidir. Yazılarınızı Facebook’ta paylaşır ve buradan başka insanların da paylaşabilmesini sağlarsanız son derece etkili bir iş yapmış olursunuz ve sosyal backlink olarak da kazancınız olur, dolayısı ile SEO açısından da son derece önemli bir sonuç elde edilir.

Sosyal backlink için bir başka yöntem olan Siteye Twitter Butonu Eklemek başlıklı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Gelelim bu işlemlerin nasıl yapılacağına ve adım adım Facebook butonlarını oluşturmaya. Öncelikle https://developers.facebook.com/docs/plugins adresine tıklayarak Facebook butonlarını oluşturacağımız sayfaya gitmemiz gerekiyor. Bu arada doğru buton bağlantılarının oluşabilmesi için Facebook hesabınızın da açık durumda olması gerektiğini hatırlatalım.

FacebookButton

Üstteki resimde de görüleceği üzere Like Box, Like Button, Share Button gibi temel Facebook paylaşım unsurlarının bir arada olduğu bu sayfadan istediğimiz butonu oluşturmak üzere başlığına tıklayın. Açılan sayfada bulunan yönergeleri izleyerek ve gerekli seçimleri yaparak her bir elemanı oluşturun.

Örneğin Like Box için gerekli ayar ve seçimleri yaptıktan sonra sitenizde görülecek şeklin bir örneğini ekranda görüyor olacaksınız. Hemen bu resmin altında yer alan Get Code butonunu tıklayarak “IFRAME” başlığı altındaki kodu sitenizde widget alanına ekleyebilirsiniz.

FacebookLikeBox

Beğen ve paylaş butonları için de benzer şekilde adımların takibi sonucunda gerekli kodları elde edecek ve bunları sitenizde yazılarınızın uygun yerlerine yerleştireceksiniz.

WordPress kullanıcıları beğen ve paylaş kodlarını tekil yazı (single.php) dosyası içerisine ve isteklerine göre yazının başı veya sonuna denk gelecek şekilde yerleştirebilir.

Diğer yazı platformları da benzer şekilde çalıştığından her bir yazının uygun alanlarına butonların eklenmesi sosyal medyada paylaşımlarınızın yayılması ve daha çok kişiye ulaşması için yeterli olacaktır. Bundan sonrası sizin yazı ve içerik oluşturma yeteneğinize bağlı olacaktır.

Siteye Facebook Butonu Eklemek ile ilgili söylemek istedikleriniz veya takıldığınız hususlar olursa bizimle paylaşmanız bizi mutlu eder ve elimizden geldiğince sorunları çözme konusunda yardımcı olmaya çalışırız.

[sc name="paylasbuton"]

BU KONULARA DA GÖZ ATINIZ

2 thoughts on “Siteye Facebook Butonu Eklemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.