Opencart Siteye Google Analytics Kodu Ekleme

Opencart, Opencart siteye Analytics Kodu nasıl eklenir, Google Analytics Kodu nasıl eklenir

Opencart siteye Google Analytics kodu ekleme işlemi son derece kolay olsa da bilmeyenler için sıkıntılı olabilir. bunun çözümünü burada kolay bir şekilde anlatacağız. Opencart, son zamanlarda giderek artan bir şekilde kullanılmaya başladı ve e-ticaret alanında en ciddi altyapılardan birisi haline geldi. Sunduğu çeşitli kolaylıkların yanında modüler sistemli yapısıyla ileri düzeyde bilgi sahibi olmayanların da rahatlıkla üzerinde işlem yapmasını olanaklı hale getirmiş bulunuyor.

Google Analytics ise web sitesi sahiplerine vazgeçilmez bilgiler toplayan ve bunları anlamlı hale getirerek sunan son derece önemi bir Google hizmeti olarak nitelenebilir. Tüm SEO çalışmalarının da anahtarı olan sistemi, yani Opencart altyapısı ile çalışan bir siteye Google Analytics kodu nasıl eklenir onu anlatacağız.

Opencart Analytics Kodu Ekleme

Opencart Analytics Kodu Ekleme

Bu işlemlere başlarken öncelikle bir Google Analytics hesabınızın olması gerekir. Linki tıklayarak hesabınızı hemen oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturmanızın ardından elde edeceğiniz izleme kodunu eklemek için Opencart ile hazırladığınız sitenizin admin paneline girin.

 • Sistem sekmesinden Mağazalar butonunu tıklayın
 • Açılan pencerede siteyi seçin
 • Seçiminizin devamındaki Düzenle butonunu tıklayın
 • Açılan pencerede Sunucu tab’ına gelin
 • Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ve fotoğraftaki gibi bir Google Analytics Kodu alanı göreceksiniz. İzleme kodunuzu bu alana yapıştırın.
 • Kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Opencart siteye Google Analytics kodu ekleme işlemi için yapılacak olan her şey bundan ibaret ve bu kadar basit. Google Analytics hesabınızın devreye girmesinin ardından ilgili sayfadan her türlü veriye erişebilirsiniz. Kolay gelsin.

[sc name="paylasbuton"]

BU KONULARA DA GÖZ ATINIZ

Opencart Siteye Google Analytics Kodu Ekleme” hakkında 6 yorum

 1. Erdoğan Kirman

  Bilgi için çok teşekkürler. Çok faydalı olmuş. Ancak ben sitemde zopim zendesk chat programının kodunu buraya yapıştırdım. İkisini aynı anda nasıl kullanabilirim.

  Teşekkürler

  Cevapla
  1. xiphias Yazar

   Merhaba,
   İlginize teşekkür ederiz öncelikle. Zopim Zendesk Chat için farklı widgetler kullanılabilir. Google Analytics kodunu kendi yerinde kullanmanız site metriklerini doğru toplama ve analiz etme bakımından önemlidir. Saygılarımızla…

   Cevapla
 2. Kadir

  Bilgi için teşekkür ederim ama sanırım opencart’ın sonraki versiyonlarında yeri değişmiş ve sol panelde, eklentiler altında analytics sekmesinin altında ayrıca bir yere getirilmiş.

  çok teşekkürler.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.