Mybb Forumda Ziyaretçilere Resim Gösterim Ayarı Nasıl Yapılır

MyBB içerik yönetim sistemi ile oluşturulan forum sitelerinde üye olmayanların özellikle fotoğraf gibi bazı dosyaları görüntülemesi mümkün olmamaktadır. Bu da sitenizdeki bir konuyu ilgisini çektiği halde üye olmayanların görememesi ve üye olmaya iradesi dışında zorlanması anlamına gelir.

Bu sorunu admin kullanıcı paneli aracılığı ile kolayca çözmek mümkündür. Bu makale ile size bu kolay ama etkili yöntemi anlatacağız. Anlattığımız konuları fotoğrafları tıklayıp büyüterek tüm detayları ile görebilirsiniz.

Resimde görüldüğü gibi kategoriler & forumlar sekmesi seçilir

İlk iş olarak admin kullanıcı panelinde Kategoriler&Forumlar başlığını açılır. Açılan sayfada her bir forum başlığının sağında yer alan Seçenekler butonu tıklanır. Açılan menüde Forum İzinleri sekmesi işaretlenir.

Seçenekler sekmesinden forum izinleri sekmesi tıklanır

Misafir ve aktivasyon bekleyen gruplar için ekranın sağ tarafında yer alan Özel İzin Ayarları sekmesi tıklandığında açılan pencereden fotoğrafta gördüğünüz şekilde Ekli Dosyaları İndirebilir kutucuğu işaretlenir ve forum izin ayarları kaydedilerek işlemler tamamlanmış olur.

Ziyaretçi grubu özel izin ayarları sekmesinden “ekli dosyaları indirebilir” seçeneğini işaretlenir

Burada anlatılan işlemleri sitenizdeki her Forum başlığı için tekrarlamanız gerekir. Elbette burada anlattığımız ayarlar alternatifsiz değildir. Dileyenler farklı kullanıcı grupları için farklı ayar tercihlerinde bulunabilir.

[sc name="paylasbuton"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.