Cannot modify header information-headers already sent by (output started)” Sorunu ve Çözümü

WordPress altyapısı ile çalışan siteniz ile ilgili olarak sunucu veya host değişikliği yaptığınızda karşılaşabileceğiniz bir sorundan söz etmek istiyoruz bu yazımızda sizlere. Usulüne uygun olarak tüm dosyalarınızın yedeklerini aldınız, veritabanı yedeklerinizi de aynı şekilde aldınız ve yeni sunucuya yüklediniz.

Her şey yolunda gitti diye düşünürken bir de baktınız ki siteniz açılmıyor ve ekranda aşağıdaki gibi bir uyarı var.

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/public_html/wp-config.php:1) in /home/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1228

Başınızdan aşağı kaynar sular dökülür böyle durumlarda, tahmin edebiliyoruz. Ama dert etmeyin, sorun varsa çözüm de var.

Bütün problemler buraya aldığımız örnekteki dosyalar ile aynı olmayabilir elbette ama biz işin püf noktasını verelim, gerisini siz halledersiniz zaten. Sorunu yukarıdaki örnekteki ikinci dosyada değil birinci dosyada aramanız gerekiyor. Zaten anlatılmaya çalışılan şey tam olarak bu. Birinci sırada sayılan “config.php” dosyasındaki bir hata nedeniyle “pluggable.php” dosyasındaki işlevin çalışmadığı ve başlık bilgilerinin görüntülenemediği ifade edilmiş.

Söz konusu olan hata, muhtemelen çok küçüktür. Kodların arasında belki bir karakter eksikliği veya fazlalığı bile olabilir, gözden kaçan. Dosyayı açıp böyle bir hatayı bulabiliyorsanız sizi tebrik ederiz. Sorunu da bu sayede çözmüş olursunuz zaten. Ancak muhtemeldir ki bu mümkün olmayacak.

O zaman yapmanız gereken, kullanmakta olduğunuz sürüme uygun dosyanın orijinalini bulup (buradaki dosya, WordPress’in uygun sürümünde bulunan “config.php” dosyasıdır) yeniden yüklemek olacaktır. Bu arada yeni “config.php” dosyasına veritabanı bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerektiğini unutmayın.

Benzer şekilde bir sorun ile karşılaşırsanız burada anlatılanlar size ışık tutacak ve sorunu kolayca çözmenize yarayacaktır.

Konu hakkında söyleyecekleriniz varsa aşağıdaki yorum alanı tam da bunun için var ve biz sizi dinlemekten mutlu oluruz.

[sc name="paylasbuton"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.