All in One Seo Kurulum ve Ayarları Resimli Anlatım

All in One SEO Nedir, All in One SEO ayarları nasıl yapılır, All in One SEO kurulumu 

All in One SEO eklentisi WordPress içerik yönetim sisteminin vazgeçilmez eklentilerinden biridir. All in One SEO kullanmayan bir WordPress sitesi, karanlıkta lambasız  giden bir otomobile benzer, bu nedenle burada sizlere All in One SEO kurulumu ve ayarlarını resimli olarak adım adım anlatacağım.

İlk önce wp-admin panelinden eklentiler bölümünü tıklayalım, daha sonra aşağıda resimde görüldüğü gibi  yeni ekle diyelim.

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

Resim-1

Daha sonra resim 2 de görüldüğü gibi önce All in One SEO eklentisini aratın bir sonraki adımda şimdi kur seçeneğini tıklayın.

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

resim-2

All in One SEO ayarları nasıl yapılmalı

Şimdi eklentiyi kurduk ve etkin hale getirdik şimdi gelelim en önemli kısma. Bu eklentinin ayarlarını eğer doğru olarak yapmaz isek web sitemize yarar yerine zarar getirebilir, o nedenle biz tüm deneyimlerimizi bir birine ekleyerek size en doğru ayarları sitenize katkı sağlaması için sizlere sunacağız. Şimdi sol menüde All in One SEO eklentisi oluştu buradan resim-3’te görüldüğü gibi genel ayarlar bölümünü tıklayalım.

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

Resim-3

Sıra geldi yapılandırma ayarlarına, bu ayarları resim-4’te görüldüğü gibi ayarlayınız, Bağış yapmak isterseniz bu size kalmış eklenti hoşuma gitti bölümünü işaretleyin, standart url  (canonical url) bölümünü mutlaka işaretlemezseniz Google’dan ceza alabilirsiniz, bunun da nedeni Google’nin gözünde yinelenen içerikleriniz olabilir. Standart url demek benim url’m bu yinelenen içeriğim yok anlamına gelir. No panination for canonical, bu seçenek Standart url’lerden sayfalamayı kaldırmak için eklenmiş örnek olarak (http://mydomain.com/page/2/) den sayfalamayı kaldırır. Ben bu seçeneği işaretlemedim size kalmış. Diğer ayarları da resimde görüldüğü gibi ayarlayabilirsiniz.

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

resim-4

Aşağıdaki resimde ana sayfa başlığı, ana sayfa açıklaması ve ana sayfa anahtar kelimeleri seçeneklerini görüyorsunuz. Bunları da resimde görüldüğü gibi siteniz ile alakalı başlık yine blogunuzla ilgili açıklama ve anahtar kelimeleri istediğiniz gibi dolduruyorsunuz. Fakat anahtar kelimeler bölümünde her kelimeden sonra virgül ve boşluk bırakmayı unutmayınız.

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

resim-5

Resim 6-7-8-9-10 ayarları olduğu gibi yapınız

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

Resim-6

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

resim-7

 

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

Resim-8

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

resim-9

All in One Seo Kurulum ve Ayarları

resim-10

All in One SEO kurulumu ve ayarları bu şekilde yapıldığında oldukça iyi bir kılavuzla yola adım atmışsınız demektir. Elbette ne bu eklenti ne de bizim anlatmaya çalıştığımız ayarlar koşulsuz ve kıyassız en ideal çözüm değildir. İyi ve kaliteli içeriğe rehberlik etmeye çalışan her eklenti ve ayar gibi asıl kabiliyet ve birikim size ve internet aracılığı ile sunduklarınıza ait olacaktır. All in One SEO ayarları veya başka hiç bir şey kaliteli ve benzersiz içeriğiniz kadar size katkı sağlayamaz.

Son söz olarak konuya dair fikirlerinizi buradan paylaşmanız halinde All in One SEO ayarları ve benzer her konuda destek ve katkıyı karşılıklı etkileşimle paylaşmamız ve büyütmemiz mümkün olacaktır. Her türlü soru ve katkınızı bekliyoruz.

 

[sc name="paylasbuton"]

BU KONULARA DA GÖZ ATINIZ

1 thought on “All in One Seo Kurulum ve Ayarları Resimli Anlatım

  1. Kemal

    çok bilgilendirici ve açıklayıcı bir makale olmuş ağzınıza sağlık. Eklentiyi kurduktan sonra kara kara düşünüyordum ki siz yardımıma koştunuz.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.